تولید محتوا

انواع تولید محتوا و کاربرد های آن ها

شناخت انواع تولید محتوا و چگونگی تولید و کاربرد انواع محتوا می تواند به شما در انتخاب نوع مناسب محتوا جهت کسب رتبه بهتر کمک کند. این که بدانید از هر کدام در کجا و چگونه استفاده کنید نیمی از راه موفقیت را پیموده اید. نوع محتوایی که تولید می کنید، نحوه و قالب تولید آن را مشخص می کند. بنابراین برای تولید محتوا لازم است انواع آن را بشناسید تا بتوانید مناسب ترین نوع محتوا را با توجه به علایق خود و نیاز مخاطب انتخاب کنید. انواع محتوا را می توان به شیوه های مختلفی تقسیم بندی و دسته بندی کرد، مثلا انواع محتوا با توجه به اهداف تولید محتوا، انواع محتوا با توجه به قالب های تولید محتوا، انواع محتوا با توجه به نقش های مورد نیاز برای محتوا و… .
در این مقاله با توجه به قالب های تولید محتوا، به معرفی انواع تولید محتوا و تشریح و توضیح هر یک نیز خواهیم پرداخت.

تولید محتوای متنی

متن به معنی ترکیب واژگان و ایجاد یک پیام و انتقال آن به مخاطب هدف می ‌باشد. تولید محتوای متنی به معنی نوشتن در مورد یک موضوع خاص است. اما محتوای متنی‌که برای کسب و کارها تولید می ‌شود باید با هدف جذب مخاطب باشد و باعث رشد و توسعه کسب و کارتان گردد. مهم ترین نوع محتوا، محتوای متنی و مکتوب است. این نوع محتوی یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش های تولید محتواست که معمولا کوتاه است. این نوع محتوا حتی در صورتی که به عنوان قالب اصلی تولید محتوا استفاده نشده باشد، در گوشه و کنار سایت ها برای توضیح قسمتی از وب سایت و یا توضیح درباره چیزی نوشته می شود. با توجه به Seo (بهینه سازی موتور جستجو) و عملکرد موتور جستجو، شما برای داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو نیاز به محتوای با کیفیت و مکتوب دارید  بنابراین وجود این نوع محتوا نسبت به سایر انواع آن تقریبا ضروری است. به بیان دیگر،خوراک اصلی سایت شما این سبک از نوشته است و باقی موارد انواع محتوا می‌تواند نرخ کلیک و بیشتر دیده شدن شما را بالا ببرد، پس می‌توان نتیجه گرفت بیشترین حد از توان را باید روی این قسمت از سایت خود بگذارید. جادوی متن با ترکیب واژگان مختلف باعث ارتباط میان شما و مخاطب می گردد، کتاب های الکترونیکی، پست های وبلاگ، نقل قول ها و… نمونه هایی از محتوای متنی می باشند.

تولید محتوای تصویری

محتوای تولید شده توسط شما در این بخش در قالب یک تصویر باید گنجانده شود. تهیه محتوای تصویری نسبت به محتوای متنی ساده تر بوده و از جذابیت بیشتری برای مخاطب برخوردار است. محتوای تصویری بر اساس جدیدترین تحقیقات بیش از ۹۰ درصد اطلاعاتی که به مغز وارد می شود بصری است. این محتوا می تواند برای مخاطبین مختلفی طراحی شود و در حالت های مختلف به مخاطب ارائه گردد. تهیه محتوای تصویری نسبت به محتوای متنی ساده تر بوده و از جذابیت بیشتری برای مخاطب برخوردار است. محتوای تصویری بسیار در دسترس است و با یک نگاه می توان آن را پردازش کرد.

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و … مخصوص انتشار این گونه محتواهای تصویری هستند. هم چنین تمام تصاویری که در سایت‌ها، بیلبرد‌ها و مکان‌های دیگر می‌بینید همان محتوای تصویری هستند.

تولید محتوای صوتی

هر موردی که شما فایل صوتی (برای مثال  mp3) آن را در اختیار کاربران قرار دهید، یک محتوای صوتی است.

این گونه از محتوا که در سال‌های اخیر بسیار رواج یافته است، به نام پادکست نیز شناخته می شود که این نوع محتوا نیز از قدیمی ترین انواع تولید محتوا می باشد.

مخاطب شما ممکن است به دلیل مشغله کاری زیاد وقت مطالعه مقاله را نداشته باشد به همین دلیل بعضی از کسب وکارها می خواهند اطلاعات خود را به صورت پادکست در اختیار مخاطب قرار دهند. تاثیر پادکست بیشتر از محتوای متنی و تصویری است. محتواهای صوتی فرآیند ساده‌تری نسبت به سایر مدل‌ها دارند و شما می‌توانید خیلی سریع، اصل محتوای صوتی خود را ضبط و منتشر کنید. اخبار، شعرها و… نمونه های از انواع محتوا صوتی می باشند.

تولید محتوای ویدئویی

ساخت و انتشار ویدیوهای خلاقانه می‌تواند بهترین عملکرد را برای شما در بازاریابی داشته باشد. با انتشار ویدیو در سایت یا در شبکه های اجتماعی، می توانید محصولات یا خدمات کسب و کار خود را معرفی کنید. محتواهای ویدیویی با سرگرم کردن  مخاطب و تشویق به تماشای محتوا، از تاثیر گذاری بیشتری نسبت به دیگر محتواها برخوردار است. به همین خاطر است که این نوع محتوا بیشترین طرفدار را در بین سایر محتواها دارد. تولید محتوای ویدیویی در بین سایر انواع محتوا، سخت تر و نیازمند مطالعه دقیق و کامل است. تلویزیون، یوتیوب، آپارات و … شبکه‌های تولید محتوای ویدئویی هستند که محتواهای خود را به صورت ویدئویی عرضه می‌کنند

تولید محتوای تلفیقی

این نوع محتوا از ادغام چند نوع محتوا تولید می شود. همان گونه که در ادامه نیز معرفی شده اند این نوع محتوا می تواند در برگیرنده دو، سه یا چهار نوع محتوا باشد. محتواهای تلفیقی برای سایت ها و وبلاگ ها، بیشترین کاربرد را دارد. و باعث ایجاد علاقه مندی در مخاطب و ماندگاری او تا پایان محتوا می گردد.

محتوای متنی + محتوای بصری یا تصویری مانند عکس نوشته ها

محتوای ویدئویی + محتوای متنی

محتوای متنی+ محتوای ویدیوئی + محتوای تصویری + محتوای پادکست

محتوای تصویری+ محتوای صوتی. با یک عکس و توضیحات صوتی می توان آن چه را که می خواهیم از عکس به مخاطب انتقال دهیم.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday